Walentynki są przereklamowane! Zgadzasz się?

zwiazek na odleglosc

Chyba zgodzicie się ze mną, że luty to miesiąc zakochanych? Nieważne czy jesteśmy zwolennikami, czy raczej przeciwnikami Walentynek, nie uciekniemy od wszędobylskich gadżetów i symboli związanych z tym świętem. Niektórzy twierdzą, że Walentynki są przereklamowane – w ich oczach to kolejny amerykański zwyczaj, który przyszedł do nas zza oceanu. Ciekawa jestem Waszego zdania w tym temacie? Lubicie, celebrujecie, czy jesteście w teamie ‚precz z Walentynkami’?


Czy to prawda, że Walentynki są przereklamowane?!


My osobiście Walentynki lubimy i obchodzimy. Co więcej, bardzo cieszymy się, że to święto zadomowiło się w Europie już na dobre! Stwierdzenie, że kochać to się trzeba cały rok, a nie tylko 14-ego lutego nieco mnie bawi. To znaczy wiem co autor miał na myśli:), ale fakt że celebrujemy Walentynki nie oznacza wcale, że w inne dni roku nasza miłość nie istnieje:) To taki fajny dzień, kiedy możemy sprawić przyjemność naszej drugiej połówce, zatrzymać się na chwilę w tej zabieganej codzienności i docenić się wzajemnie w nieco bardziej uroczysty sposób.

Wiem, że sukces udanego związku nie zależy od ilości czerwonych róż, jakie dostaniemy od partnera 14-ego lutego, tylko od wzajemnego szacunku i zrozumienia. Jedni szczęśliwi będą w partnerskim i dosyć stabilnym związku, inni potrzebują wiecznych motyli w brzuchu i gierek damsko-męskich. Bez partnerstwa i miłości nie ma co liczyć na trwałą i szczęśliwą relację, a żadne tam Walentynki na pewno nam nie pomogą, jeśli między nami będzie dziać się źle. Nie zmienia to faktu, że można to święto traktować jako taką ‚przypominajkę’, że dobrze nam razem i naprawdę się kochamy.

Według mnie Walentynki to wyjątkowy dzień, i super okazja do odrobiny szaleństwa. Nie mówię, że musimy od razu organizować wypad do 5-gwiazdkowego hotelu, czy też kupować prezent za milion monet i jeszcze droższy bukiet róż. Wystarczą dobre chęci, dobry humor i dobry pomysł. Nie uważam, że Walentynki są przereklamowane, choć zgadzam się z tym, że niektórzy podchodzą do tematu trochę zbyt komercyjnie. Jedno jest pewne – kochajmy się i mówmy sobie o tym częściej, niż tylko 14-ego lutego:)

szczesliwy zwiazek

szczesliwy zwiazek


Niespodziewanie jasna noc – ciepła opowieść o miłości


Skoro mówimy już o miłości, chciałam Wam gorąco polecić najnowszą powieść Renaty Frydrych, pod tytułem Niespodziewanie jasna noc, Wydawnictwa Literackiego. Cudowna, ciepła i pełna niespodziewanych zwrotów akcji historia… o miłości!:) Można powiedzieć, że bohaterowie – Alice Green i Kuba Sokołowski, to Romeo i Julia dwudziestego pierwszego wieku. Poznają się przez Internet, gdy ona mieszka w Londynie, a on w Warszawie. On studiuje prawo i jest w szczęśliwym związku z Weroniką, ona natomiast jest rysowniczką, i staje przed ważną decyzją, która ma zaważyć nad jej dalszą artystyczną karierą. Jak się później okazuje – nie tylko artystyczną, ale też życiową.  Miłość, relacje, romans, związek … ze sporą dawką humoru – o tym właśnie jest ta historia i polecam Wam ją z całego … SERCA (ten walentynkowy klimat chyba za bardzo mi się udzielił!:))

jak-obchodzic-walentynki

szczesliwy-zwiazek

jak-obchodzic-walentynki