Wybryki Papryki i inne historie o warzywach

wybryki-papryki-ksiazka-blog-parentingowy

Jak tam Wam idzie nauczanie zdalne? Wytrzymujecie jeszcze?:) My na razie nie narzekamy – dziewczynki są chętne, panie nauczycielki wyrozumiałe, a my cierpliwi, więc wszystko idzie chyba w dobrym kierunku. Choć oczywiście mamy nadzieję, że sytuacja się jak najszybciej w miarę unormuje. I tak pomiędzy nauką czasowników i rzeczowników oraz projektowaniem okładki Biblii dla dzieci, znajdujemy czas na przyjemności, czyli nasze ukochane czytanie książek! Ostatnio wpadło w nasze ręce kilka nowości, między innymi ‚Wybryki Papryki i inne historie o warzywach’, autorstwa Anny Ficner-Ogonowskiej.

Wybryki Papryki  to niezwykle ciekawa książeczka dedykowana dzieciom już od najmłodszych lat. Autorka książki w formie wiersza opowiada o bohaterach kuchennego stołu. Stara się zachęcić dzieci do jedzenia warzyw w dosyć niecodzienny sposób – nic na siłę! Wszystkie jarzyny przypominają nieco bajkowe stworki – posiadają one oczy, usta, a także ręce i nogi. Są bardzo radosne i wesołe! Piękne, kolorowe ilustracje oraz tekst napisany wierszem sprawiają, że to ciekawa propozycja do spędzenia czasu z dziećmi, oraz dobra inspiracja, by przekonać je do jedzenia jak największej ilości zdrowych warzyw! Wiem też od niektórych mam niejadków, że po czytaniu ‚Wybryków’ ich dzieciaki chętniej sięgają po warzywa, więc jeśli macie podobny problem ze swoimi pociechami, to może warto spróbować takiej mini-terapii?:)

Jeśli chcecie dowiedzieć się w kim podkochują się rzodkiewki, jak wygłupiają się pomidory, lub ile ziarenek groszku mieści się w jednym strączku to koniecznie sięgnijcie po ‚Wybryki Papryki i inne historie o warzywach’! Książeczka ta przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Udanego czytania!

blog parentingowy iwona czarnota

wybryki papryki blog parentingowy

wybryki papryki blog parentingowy

wybryki papryki blog parentingowy

wybryki papryki blog parentingowy

wybryki papryki blog parentingowy