Nowy Jork w trzy dni – co warto zobaczyć

nowy jork w trzy dni

Nie mogę uwierzyć, że znowu tutaj jestem! Jak już pewnie wiecie z mojego Instagrama i Facebooka, od kilku dni zwiedzam Nowy Jork, dokąd przyjechałam na zaproszenie marki Lufthansa, której jestem ogromnie wdzięczna za powierzone mi zaufanie kolejny już raz. W ramach projektu #moretoexplore, chcę Wam pokazać, że oprócz Manhattanu i samego kultowego Nowego Jorku, warto zwiedzić też miejsca i atrakcje znajdujące się w pobliżu Nowego Jorku. Ale zanim zabiorę Was do Filadelfii, Atlantic City czy słynnych The Hamptons, opiszę najciekawsze według mnie atrakcje, które będąc w Nowym Jorku, trzeba koniecznie zobaczyć.

 


Nowy Jork w trzy dni – co warto zobaczyć

To moje druga wizyta w Nowym Jorku, więc dokładnie wiedziałam, w które miejsca chcę wrócić, a które chcę koniecznie zobaczyć po raz pierwszy. Dzięki temu moje rekomendacje, którymi się z Wami dzielę w dzisiejszym artykule są naprawdę dobrze przemyślane i sprawdzone. Zwiedzanie Nowego Jorku w trzy dni na pewno nie należy do najłatwiejszych, ale przy szybkim tempie i bez zbędnych przystanków, jest to jak najbardziej do zrobienia. Shall we start?:) Oto najciekawsze miejsca do zwiedzania w Nowym Jorku. …

 

CENTRAL PARK

Central Park to niewątpliwie pierwsze miejsce, które przychodzi mi na myśl w kontekście Nowego Jorku. To chyb najsłynniejszy park świata, prawdziwa oaza zieleni znajdująca się po środku betonowej dżungli. Park jest ogromny i naprawdę imponujący. Znajdziemy w nim wiele atrakcji, zabytków, zbiorników wodnych i mnóstwo opcji na spędzanie wolnego czasu – to idealne miejsce na spacer czy piknik. Chyba nie ma osoby, która nie znałaby Central Parku chociażby z filmów, których nakręcono tu naprawdę mnóstwo. Miejsce zdecydowanie godne odwiedzenia, szczególnie, że znajduje się w centralnej części Manhattanu. Fajną opcją zwiedzania Central Parku jest wypożyczenie łódki w Boathouse – serdecznie Wam polecam!

nowy jork w dwa dni

 

TOP OF THE ROCK

Odkąd pamiętam uwielbiałam oglądać panoramy miast, a Top of the Rock jest najlepszym do tego miejscem w NYC. Zapierający dech w piersiach widok i niepowtarzalny klimat – tak właśnie opisałabym to miejsce! Top of the Rock to taras z widokiem 360 stopni, na cały Nowy Jork i Empire State Building. Taras ten ma 3 piętra, dzięki czemu podziwianie Wielkiego Jabłka jest możliwe z różnej perspektywy. Polecam kupić bilet na dwa wejścia, żeby zobaczyć miasto w ciągu dnia i wieczorem – to zupełnie różne przeżycia i doświadczenia. Bilety warto kupić online, dzięki czemu nie trzeba stać w kolejce.

nowy jork w trzy dni

nowy jork w trzy dni

 5TH AVENUE

Chyba każdy kojarzy słynną nowojorską Piątą Aleję. To właśnie tutaj znajduje się mnóstwo luksusowych i bardzo drogich sklepów oraz salonów słynnych projektantów mody. Na 5th Avenue można podziwiać piękne witryny sklepowe i poczuć klimat ‚bogactwa’. Oczywiście spotkacie tam tłumy turystów, dlatego warto tam pójść o poranku. Nawet jeśli nie planujecie zakupów, zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce i przekonać się, że w rzeczywistości wygląda dokładnie tak samo jak na filmach:)

TIMES SQUARE

Times Square to wielki plac znajdujący się na skrzyżowaniu ulic Broadway i Siódmej Alei. Przyznam, że nie jest moim ulubionym miejscem w NYC, ale ze względu na jego ‚legendę’ na pewno musicie je zobaczyć! Dużo światełek,  sporo hałasu i  jeszcze więcej turystów, ale przyznam, że miejsce ma swój urok. Times Square to miejsce bardzo gwarne, tętniące życiem dosłownie o każdej porze dnia i nocy (wiem co mówię, bo właśnie tam był jeden z moich hoteli). Można się nim zauroczyć, albo go nie polubić, ale grzechem byłoby podczas pobytu w Nowym Jorku chociaż raz go nie zobaczyć.

nowy jork w trzy dni

nowy jork w trzy dni

FLATIRON BUILDING

Flatiron Building to bardzo charakterystyczny dla Nowego Jorku budynek, stojący na trójkątnej działce u zbiegu ulic Broadway, 23th Street oraz słynnej Fifth Avenue. Jego nazwa odnosi się do podobieństwa kształtu budynku do żelazka. Posiada on zaledwie 21 pięter, a co ciekawe – był on kiedyś jednym z najwyższych budynków w Nowym Jorku.

nowy jork w trzy dni

EMPIRE STATE BUILDING

Wjechanie na kultowy Empire State Building to jeden z obowiązkowych punktów wycieczki po Nowym Jorku. Ten symboliczny nowojorski drapacz chmur, przez ponad 40 lat był najwyższym budynkiem na świecie. Oddano go do użytku w 1931 roku, a budowany był w ekspresowym tempie. Byłam tam pierwszy raz, bardzo mi się podobało, ale i tak moim faworytem zawsze będzie Top of the Rock, więc jeśli staniecie przed wyborem, który taras widokowy wybrać – to daję Wam małą podpowiedź:)

WORLD TRADE CENTER

World Trade Center to, jak się pewnie domyślacie, miejsce ściskające w żołądku. W jego skład wchodzą dwa ogromne baseny wybudowane w miejscu, gdzie kiedyś stały wieże WTC. Spływająca w tych basenach woda i nazwiska ofiar katastrofy wyryte na murach robią naprawdę ogromne wrażenie. To miejsce, oraz znajdujące się obok muzeum, trzeba koniecznie zobaczyć.

nowy jork w trzy dni

nowy jork w trzy dni

nowy jork w trzy dni

nowy jork w trzy dni

nowy jork w trzy dni

BROOKLYN BRIDGE I DUMBO

Jedno z najpiękniejszych miejsc w Nowym Jorku. Cudowna okolica, która niedawno została odnowiona i zrewitalizowana. Zapierający dech w piersiach widok na Wall Street, most Manhattan Bridge i budynek Empire State, powoli staje się kultowym kadrem z Nowego Jorku. Tutaj naprawdę czuć niepowtarzalny klimat New York City!

nowy jork w trzy dni

nowy jork w trzy dni

nowy jork w trzy dni

nowy jork w trzy dni

nowy jork w trzy dni

nowy jork w trzy dni

nowy jork w trzy dni


Nowy Jork w trzy dni – to możliwe!


Nowy Jork to wielka metropolia, którą tak naprawdę można by zwiedzać kilka dobrych tygodni. To cudowne miejsce, w którym jest mnóstwo do zobaczenia, ale zwiedzanie Nowego Jorku w trzy dni też jest możliwe. Oczywiście będzie to tylko namiastka tego klimatycznego miejsca, ale na pewno będziecie zachwyceni. Wy czytajcie, planujcie i zwiedzajcie, a ja uciekam planować podróż do Filadelfii – w końcu akcja #moretoexplore zobowiązuje!


Partnerem wpisu jest Lufthansaktóra oferuje szeroki przekrój komfortowych połączeń do Stanów Zjednoczonych. Ofertę możecie sprawdzić TUTAJ.