Ciekawe rozwiązania i gadżety do domu

gadzety do domu

Gadżety do domu, które chciałam Wam dzisiaj przedstawić to według mnie i Szymona świetne rozwiązania, które bardzo ułatwiają nam codziennie życie. Remontując i urządzając nasz dom od razu wiedzieliśmy na czym zależy nam najbardziej, a po dodatkowych rozmowach i konsultacjach ze znajomymi, którzy przeżyli podobne remontowe rewolucje, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że podjęliśmy mnóstwo trafnych decyzji. Chyba nie ma nic gorszego niż nie do końca przemyślane wybory, a potem żałowanie ich przez długie lata.


Młynek do mielenia resztek jedzenia

Młynek do odpadów to zdecydowanie nasz numer jeden, jeśli chodzi o przydatne gadżety do domu! Jest to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie nadające się właściwie do każdej kuchni. Urządzenie to montuje się w otworze ściekowym w zlewie. Dzięki wirującym talerzom siła odśrodkowa rozbija i dociska resztki jedzenia do rozmiaru około 2 mm, które potem spływają do kanalizacji, razem z wodą. Dzięki takiemu młynkowi pozbywamy się resztek na bieżąco, nie musimy wyrzucać ich do kosza na śmieci, unikając w ten sposób nieprzyjemnych zapachów oraz rozwoju bakterii. My zdecydowaliśmy się na młynek do odpadów o sporej mocy, dzięki czemu możemy mielić nawet duże kości. Zdecydowanie polecamy!

gadżety do domu

gadzety do domu


Toaleta i zlew 2 w 1!

Toaleta połączona ze zlewem to kompletny hit nad hitami! O tym rozwiązaniu powiedział nam znajomy, który wykonywał dla nas wszystkie prace remontowe. Już wkrótce pokażę Wam naszą toaletę pod schodami po metamorfozie, narazie wspomnę tylko, że to bardzo małe pomieszczenie, więc taki gadżet sprawdza się w nim idealnie! Gdybyśmy mieli zainstalować umywalkę osobno, zabrałaby ona sporo miejsca i wejście byłoby znacznie utrudnione. Poza tym taka kompaktowa toaleta wygląda bardzo schludnie. Jesteśmy zdecydowanie na tak!

gadzety do domu


Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe zdecydowaliśmy się zainstalować w kuchni i na korytarzu, a przy remoncie łazienki zrobimy to również tam. W kuchni musieliśmy zrezygnować z kaloryfera, a w holu jest dosyć chłodno ze względnu na brak przedsionka. Takie rozwiązanie było strzałem w dziesiątkę – ciepła podłoga w przeciągu dosłownie kilku minut. Przed podjęciem tej decyzji Szymon przewertował wiele forów internetowych, dzięki czemu wybraliśmy opcję, w której nie dość, że podłoga nagrzewa się bardzo szybko, to dodatkowo można ustawiać daną temperature w konkretnych godzinach. Dzięki temu nasze dziewczynki śmiało mogą bawić się nawet na podłodze pokrytej ‘zimnymi’ płytkami.

gadzety do domu


Gniazdka elektryczne z wejściem USB

Zintegrowanie klasycznego gniazdka elektrycznego oraz wejścia USB umożliwia nie tylko połączenie urządzeń do sieci, ale równoczesne ładowanie telefonu, tabletu czy aparatów, bez konieczności zajmowania gniazda. Ten gadżet do domu zdecydowanie ułatwia nam codzienne życie i nie musimy martwić się o zbyt małą ilość gniazdek w domu.

gadzety do domu


Kominek elektryczny, czyli kominek… bez ognia!

Kominek elektryczny to nowoczesne rozwiązanie, które daje mozliwość oszczędności miejsca, wygody i bezpieczeństwa. W naszym domu mamy aż dwa przewody kominowe, ale właśnie ze względów bezpieczeństwa zdecydowaliśmy się na kominek elektryczny. Wygląda on i grzeje prawie tak samo jak prawdziwy kominek opalany drewnem. Nie dość, że jego obsługa nie jest w żaden sposób absorbująca, nie musimy się martwić, że dziewczynki się poparzą. To również świetny patent na kominek w mieszkaniu, gdzie zainstalowanie prawdziwego kominka jest w większości wypadków niemożliwe.

gadzety do domu

gadzety do domu


Wszystkie przedstawione w tym wpisie gadżety do domu serdecznie Wam polecamy. Kiedyś nawet bym nie pomyślała, że umywalkę można umieścić nad toaletą, a do gniazdek dodać wejście USB. Dziś – po kilku miesiącach mieszkania w naszym nowym domu – wiem, że podjęliśmy wiele trafnych decyzji. Niby to małe rzeczy, ale ułatwiają codzienne, z pozoru nieistotne czynności. A Wy – możecie polecić jakieś rozwiązania lub gadżety do domu, które skradły Wasze serce?