Dlaczego dzieci tak szybko rosną?!

zegarki dla dzieci apart

Najczęściej widać to chyba po ubraniach. Szykujecie się na rodzinne wyjście, dzieci zakładają swe ukochane spódniczki, czy spodnie, a tu zonk – spódniczka się niedopina, spodnie za krótkie o kilka centymetrów – trzeba wymienić pół garderoby! Potem przeglądasz zdjęcia w telefonie sprzed zaledwie kilku miesięcy. Patrzysz na te małe stópki, nieporadne rączki i słodkie uśmiechy, spoglądasz na swoje dzieci teraz i widzisz spore dziewczynki z włosami siegającymi do pasa, i z własnym zdaniem na każdy temat… Rodzisz niemowlaka, w myślach nie możesz się już doczekać aż zacznie chodzić i mówić, tymczasem, wystarczy tylko chwilka, a Twój maluszek okazuje się dość rezolutnym łobuziakiem, który lada chwila zacznie naukę w szkole. Dlaczego dzieci tak szybko rosną?!

zegarki dla dzieci

siostry

Opiekując się niemowlakiem każdy dzień wygląda bardzo podobnie – karmienie, spacerek, zmiana pieluszki, drzemka – i tak w koło Macieju, jakby nas ktoś zaprogramował. I pomimo tych przesłodkich stópek, pachnącego ciałka i najpiękniejszego na świecie odgłosu mlaskania przy jedzeniu – każda mama musi się pogodzić z myślą, że to nie będzie trwać wiecznie. Osobiście bardzo się cieszę, że etap pieluch mamy już dawno za sobą. Uwielbiam patrzeć jak Milla i Klara bawią się razem i wygłupiają, jak starsza tłumaczy wszystko młodszej, jak spiskują coś za naszymi plecami, a potem śmieją się do rozpuku, kiedy ich żart wypali:) Denerwuję się kiedy kłócą się i wrzeszczą z byle powodu, z drugiej strony wzruszam się widząc, że jedna poszłaby za drugą w ogień.

Stawianie pierwszych kroków, pierwsze mleczne ząbki i radość z każdego nowego słówka powoli odchodzą w zapomnienie. Zostały one zastąpione wspólnym gotowaniem, pierwszymi miłościami oraz poważnymi rozmowami na temat piratów i wróżek. Każdy etap rozwoju dziecka ma mnóstwo plusów, sztuka polega na tym, aby cieszyć się chwilą i żyć ‚tu i teraz’ – nie wybiegać za bardzo w przyszłość, bo przyjdzie ona o wiele szybciej, niż się tego spodziewamy:) Patrzenie jak nasz maluch, który ledwo co się urodził, nagle staje się całkiem ‚ogarniętym życiowo’ przedszkolakiem to chyba najlepsza nagroda za wszystkie trudy rodzicielstwa. Nagle zapominamy wtedy o tych wszystkich nieprzespanych nocach, o godzinach spędzonych na zamartwianiu się o zbyt wysoką gorączkę, czy o słynnych buntach dwulatka. Rośnijcie kochane córeczki… tylko nie za szybko! Mamusia nie jest jeszcze gotowa na Wasze nastoletnie humorki:)

 

Zobaczcie jakie mam już wyrośnięte córeczki – same wybierają i kompletują swoje stroje i dodatki!:) Marka Apart ma w swojej kolekcji mnóstwo dziecięcych zegarków . Znajdziecie tam naprawdę wiele wzorów i kolorów – zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Moim córeczkom najbardziej spodobały się zegarki z motywem Myszki Minnie, w kolorze czerwonym. Klara wybrała zegarek marki AM:PM Disney z uśmiechniętą Minnie, a Milla postawiła na bardziej minimalistyczną wersję.  

siostry zegarki dla dzieci

siostry zegarki dla dzieci

siostry zegarki dla dzieci

siostry zegarki dla dzieci

siostry zegarki dla dzieci

Zegarek Klary znajdziecie TUTAJ.

Zegarek Milli znajdziecie TUTAJ.

siostry zegarki dla dzieci

siostry zegarki dla dzieci


Wpis ten powstał we współpracy z marką Apart.