Nasz sposób na długie i chłodne wieczory

audiobooki dla dzieci

Uwielbiam jesień, a w szczególności długie, leniwe wieczory. Wprawdzie mam wtedy ewidentny spadek energii, ale ciepłe herbatki, ulubiony kocyk i dużo czasu spędzonego w rodzinnym gronie mi to wynagradzają. Nie musimy nigdzie się spieszyć, i wreszcie jest chwila, aby nadrobić wszystkie domowe gry i zabawy odkładane ‚na później’ podczas słonecznych wakacji. Kiedy pogoda nie pozwala nam na spacery i wygłupy w ogrodzie, musimy organizować sobie czas tak, aby nikomu się nie nudziło. Przy dwóch córeczkach w wieku przedszkolnym i szkolnym jest to dosyć wymagające zadanie, ale myślę, że dajemy radę!

Naszym wielkim odkryciem ostatnich miesięcy są audiobooki dla dzieci – idealne na chłodniejsze wieczory. Ich słuchanie rozbudza dziecięcą wyobraźnię i co widać gołym okiem – jest dla naszych dziewczynek bardzo relaksujące. Dzięki Bezpiecznej Strefie Kubusia mogą one korzystać z biblioteczki Kubusia we współpracy ze Storytel z magiczną kolekcją audiobooków – gdzie mają dostęp do ponad 50 klasycznych bajek, takich jak: Calineczka, Wars i Sawa, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, czy Wilk i siedem koźlątek. Z każdą naklejką z opakowania soku Kubuś 100%, Kubuś Go!, lub soku Kubuś w szklanej butelce mamy dostęp do audiobooków na kolejne 7 dni. Bez zbędnego logowania, czy rejestracji – wystarczy wpisać kod znajdujący się pod naklejką. Dlaczego audiobooki tak przypadły do gustu, zarówno nam, jak i Milli i Klarze? Już Wam wszystko tłumaczę…

audiobooki dla dzieci

audiobooki dla dzieci

audiobooki dla dzieci


Po pierwsze, audiobooki dla dzieci to doskonały sposób na rodzinne spędzenie wolnego czasu. Poprzez wspólne słuchanie ponadczasowych bajeczek budujemy relację i spędzamy wartościowy czas z dziećmi – a to przecież cel każdego rodzica. Dzięki Bezpiecznej Strefie Kubusia mamy łatwy dostęp do audiobooków, bez zbędnego tracenia czasu na poszukiwania w sieci. U nas panuje zasada 2 audiobooków dziennie – jeden wybiera Milla, drugi Klara – oczywiście wszystko musi być sprawiedliwie:)

audiobooki dla dzieci

audiobooki dla dzieci

Wspólne słuchanie audiobooków to świetny pretekst do dyskusji z naszymi dziećmi. Omawianie wartości zawartych w bajkach z morałem, odpowiadanie na pytania i wspólne rowiązywanie problemów – chyba nie ma lepszego sposobu na rozwijanie wyobraźni u dzieciaków.

audiobooki dla dzieci

audiobooki dla dzieci

Co jest niezmiernie istotne, szczególnie w wieku Milli i Klary – lektorzy czytający w tych audiobookach mają wzorową dykcję, oraz wymowę. Idealnie intonują wszystkie wyrazy i zdania – co na pewno korzystnie wpływa na rozwój mowy naszych dzieci. Słuchanie audiobooków to także świetny sposób na naukę nowych słów i wyrażeń – no same plusy, mówię Wam!:)

audiobooki dla dzieci

audiobooki dla dzieci

Niedawno odkryliśmy też, że dzięki Kubusiowym audiobookom – nużące podróże autem mogą zmienić się w świetną przygodę! Dzięki bajeczkom nasz dziewczynki przenoszą się w inny świat, a ciągłe pytania ‚daleko jeszcze?!’ po prostu przestają istnieć:)

audiobooki dla dzieci

Słuchanie audiobooków bardzo relaksuje Millę i Klarę, dzięki czemu jest to idealny sposób na wyciszenie przed snem. Czasami zakłądamy słuchawki, gasimy światło, zamykamy oczy i ….. dziewczynki zasypiają w przeciągu 10 minut. Bardzo polecam, szczególnie jeśli Wasze dzieci nie są fanami snu!

audiobooki dla dzieci

audiobooki dla dzieci

audiobooki dla dzieci

audiobooki dla dzieci

No to jak – przekonałam Was, że audiobooki dla dzieci to ekstra sposób na rodzinne spędzanie czasu? Zdradzę Wam swoją tajemnicę – mam plan, że przygotowania do świąt będą w tym roku o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze dla nas wszystkich! My z Szymonem działamy w kuchni, a dziewczynki słuchają bajeczek – sytuacja win win dla całej rodziny:) Korzystajcie i uciekajcie do Bezpiecznej Strefy Kubusia.


Artykuł ten powstał we współpracy z marką Kubuś.