Prezent na Dzień Dziecka dla malucha – ciekawe inspiracje

prezenty na dzien dziecka dla malucha

Prezent na Dzień Dziecka dla malucha powinien być trafiony, w końcu to święto naszych pociech i zależy nam, aby poczuły się one w tym dniu wyjątkowo. Jako, że 1 czerwca zbliża się wielkimi krokami, postanowiłam przygotować dla Was garść inspiracji z propozycjami prezentowymi dla dzieci do 2 lat – bo to dla nich właśnie chyba najtrudniej znaleźć coś ciekawego. Ponieważ to pierwsze miesiące i lata w życiu dziecka mają ogromny wpływ na jego dalszy rozwój fizyczny, poznawczy i emocjonalny, moje propozycje pogrupowałam według wieku, a co za tym idzie – zgodnie z etapem rozwoju, na którym dziecko się znajduje. Zapraszam Was na mój poradnik prezentowy na Dzień Dziecka dla maluchów w wieku 0-6 miesięcy, 6-12 miesięcy oraz 1-2 latka, jestem pewna, że każda z Was znajdzie tutaj coś odpowiedniego.


prezenty na dzien dziecka dla malucha

prezenty na dzien dziecka dla malucha

prezenty na dzien dziecka dla malucha

Moje zestawienie inspiracji prezentowych jest tylko dla tych najmłodszych, ale w sklepie internetowym empik.com znajdziecie mnóstwo propozycji zabawek dla dzieci w różnym wieku. Dodatkowo, do 20 maja, przy zakupie wybranych produktów Marek Fisher Price, Barbie i Hot Wheels (za co najmniej 149 zł ) dostaniecie aż aż 50 zł rabatu – korzystajcie!!


Prezent na Dzień Dziecka dla malucha w wieku 0-6 miesięcy

Pomysł na prezent dla maluszka w wieku 0-6 miesięcy to naprawdę spore wyzywanie. Niby dziecko ma wszystko co mu do szczęścia w tym okresie potrzebne (czyli bliskość rodziców i najedzony brzuszek), ale to przecież żaden powód żeby nasz maluch miał nic nie dostać. Zabawki, które proponuję dla tego przedziału wiekowego rozbudzają ciekawość i wyobraźnię niemowlaków, oraz rozwijają u nich motorykę małą. Takie maluszki nie potrzebują zbyt wielu zabawek, dlatego warto postawić tutaj na jakość, nie ilość. Poniżej przedstawiam Wam kilka ciekawych opcji dla najmłodszych, wraz z krótkimi opisami.

prezenty na dzien dziecka dla malucha

1.Wykonana z kolorowych koralików drewnianych Kostka dotykowa Heimess |  2. Silikonowy gryzak o różnych strukturach, który zapewnia dziecku ukojenie podczas ząbkowania  | 3. Kolorowy łuk z zabawkami do wózka Oball, dzięki któremu spacery staną się jeszcze ciekawsze  | 4. Biało-czarna Kostka sensoryczna, przeznaczona do stymulacji zmysłów i ćwiczenia zwinności paluszków  | 5. Przestrzenny gryzak wspomagający rozwój sensoryczny  |  6. Pluszowy hipopotam-uspokajacz z projektorem światełek i dźwięków  | 7. Kolorowe grzechotki na ręce i nogi maluszka, który pomaga w nauce rozróżniania bodźców


prezenty na dzien dziecka dla malucha


Prezent na Dzień Dziecka dla malucha w wieku 6-12 miesięcy

Dzieci w wieku 6-12 miesięcy siadają, raczkują, a często nawet zaczynają już chodzić, warto więc pomyśleć o prezentach wspierających rozwój, które jednocześnie sprawią mnóstwo frajdy. Na tym etapie dzieci bardzo intensywnie eksplorują otaczający je świat i są ciekawe każdej napotkanej na ich drodze rzeczy. Potrafią oburącz chwytać zabawki, wszystko wkładają do buzi, poznając w ten sposób faktury przedmiotów. W tym wieku pojawia się u maluchów zainteresowanie zabawkami interaktywnymi oraz książeczkami. Jednym słowem – nasze dziecko staje się małym, ciekawym świata człowiekiem.


prezenty na dzien dziecka

1.Zabawka edukacyjna Rozkołysany Krokodyl  |  2. Klocki Przyssawki Bobo stymulujące dotyk, wzrok i słuch  |  3. Tęczowy bączek z lusterkiem  |  4. Interaktywna Książeczka Ucz się i Śmiej!  |  5. Zabawka Interaktywna Szczeniaczek Uczniaczek  |  6. Zabawka Interaktywna Gąsienica Klara tego wyboru chyba nie muszę tłumaczyć?:)  |  7. Książeczka Domek Pełen Zabaw pomagająca w rozwoju zmysłów dziecka

prezenty na dzien dziecka dla malucha


Prezent na Dzień Dziecka dla malucha w wieku 1-2 latka

No dobra, tutaj możemy poszaleć:) Dzieci w wieku 1-2 latka powoli zaczynają mówić i naśladować dorosłych, zapewniając nam przy tym mnóstwo radości i wzruszeń. Układanie puzzli i klocków, sortowanie przedmiotów, i wszelkiego rodzaju stukanie – takie zabawy są dla roczniaków i dwulatków najciekawsze. Poniżej znajdziecie propozycje na prezenty na Dzień Dziecka dla tego właśnie przedziału wiekowego. Numerem jeden Klary są zdecydowanie klocki do układania wieży ABC – zresztą same zobaczcie na zdjęciach skupienie na jej małej buźce:)


prezent na dzien dziecka

1.Rozwijająca wyobraźnię i kreatywność Licząca Gąsienica  |  2. Globus Edukacyjny Odkrywcy, który odkryje przed maluchami kontynenty i zwierzęta  |  3. Słonik na kółkach z klockami w brzuszku  |  4. Drewniany sorter z młotkiem, który ćwiczy sprawność manualną u dzieci  |  5. Kostki do układania wieży ABC, które zapewnią dziecku wiele radości  |  6. Kolorowe klocki do sortowania wykonane z wysokiej jakości drewna  |  7. Pierwsze Puzzle – Ocean które ‚rosną’ wraz z dzieckiem  |  8. Pchacz Pingwinek w całości wykonany z drewna

prezenty na dzien dziecka dla malucha

prezenty na dzien dziecka dla malucha

prezenty na dzien dziecka dla malucha


Mam nadzieję, że udało mi się Was choć trochę zainspirować i dzięki mnie znalazłyście jakieś typy na prezent na Dzień Dziecka dla Waszego malucha. Oprócz szerokiej gamy produktów odpowiednich dla każdego przedziału wiekowego w sklepie empik.com, skusić Was też powinna szybkość i wygoda robienia zakupów przez internet – doskonale wiem przecież, że dla nas-mam czas to pieniądz! Koniecznie dajcie znać co wybrałyście no i wszystkiego co najlepszego dla Waszych Dzieciaków!


* Wpis powstał we współpracy z marką Empik.com