Pokój dla 4-latki – nowe królestwo Klary!

pokoj 4-latki pokój przedszkolaka

Wreszcie jest! Dziś pokażę Wam pokój dla 4-latki, czyli królestwo naszej Klarki! Właśnie skończyliśmy go urządzać, mała lokatorka jest prze-szczęśliwa, więc to najwyższy czas żeby się pochwalić:) Pokażę Wam jak z bardzo małego pomieszczenia (pokoik ma tylko 5m2) udało nam się stworzyć bardzo przytulny i funkcjonalny pokój dla przedszkolaka. Mamy wygodne łóżeczko, kącik ze sporą kuchnią, którą Klara bawi się non stop, kącik czytelniczy, komodę na ubranka i zabawki, no i klimatyczne oświetlenie. Zapraszam Was do przeczytania poniższego artykułu, który zacznę od pokazania Wam tego pokoju przed metamorfozą…


Pokój dla 4-latki – jak wyglądał przed metamorfozą


Proszę bardzo – tutaj możecie zobaczyć pokój w momencie, kiedy kupiliśmy dom. Smutne kolory, łóżko, półka nad oknem i nic więcej:) Jak widać na poniższym zdjęciu – 1/4 ówczesnego pokoju była ‚zabudowana’ – był to prysznic z sąsiadującej łazienki, jednak od razu postanowiliśmy się go pozbyć. Dzięki temu pokój ten stał się praktycznym prostokątem i zrobił się znacznie większy i bardziej ustawny. metamorfoza pokoju dzieciecego


Pokój dla 4-latki – co zrobiliśmy i efekt końcowy


Po zdemolowaniu tego nieszczęsnego prysznica, cały pokój został na nowo otynkowany i pomalowany na biało. Na główną ścianę przykleiliśmy piękną, kwiatową tapetę – która wygląda bosko! Jest dosyć ciemna, ale ponieważ jest tylko na jednej ścianie – wcale nie zmniejsza pokoju, tylko nadaje mu super ciekawego charakteru! Motywem przewodnim w pokoiku naszej 4-latki są różnorakie zwierzaki, które Klara uwielbia! Zresztą sami zaraz się przekonacie patrząc na poniższe zdjęcia:)

Łóżko, na które się zdecydowaliśmy, jest białe, bez żadnych udziwnień:) Obok niego stoi mała, biała komoda z ubraniami i kilkoma zabawkami Klary. A nad komodą – piękne plakaty ze zwierzakami lasu – przystrojone kolorową girlandą z lampkami i pomponami. Klara uwielbia włączać te światełka i śpiewać ‚Happy Birthday’:))) Na komodzie zamieszkały lampka nocna, zabawny obrazek z żyrafą i mały kwiatek w doniczce z zebrą – czy ja już wspominałam, że Klara kocha zwierzęta?:)

Po drugiej stronie łóżka urządziliśmy mały kącik czytelniczy, który był totalnym strzałem w dziesiątkę! Funkcję siedziska pełni mała ‚pufa’, która jest jednocześnie schowkiem na zabawki. Biblioteczka z książkami to nic innego jak najprostsza półeczka z Ikei, a nad nią – cudne plakaty z alfabetem i … zwierzakami!:) To tutaj czytamy wszystkie książeczki i tutaj też bawimy się w szkołę. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że to ulubione miejsce Klary w jej małym królestwie.

Na parapecie leży kilka ulubionych zabawek Klarki (nadal czekamy na żaluzje – będą one klasyczne, ciemno-fioletowe – aby dobrze wyciemniały sypialnię), a po drugiej stronie pokoju znajduje się ukochana przez naszą córeczkę kuchnia do zabawy! Klara na niej gotuje, piecze, zmywa, urządza przyjęcia, a nawet… przewija swoje bobasy:) Koniec moich wywodów – już Wam mówię o niespodziance, którą dla Was przygotowaliśmy i zapraszam Was do przejrzenia wszystkich zdjęć z urządzonego pokoju.

Partnerem tego wpisu jest marka DESENIO, która ma w swojej ofercie mnóstwo pięknych i oryginalnych plakatów oraz ram – które będą pasować w dosłownie każdym wnętrzu. Wybór produktów jest naprawdę ogromny, więc na pewno znajdziecie coś dla siebie! Pomyśleliśmy również o Was i wraz z marką DESENIO mamy dla Was kod rabatowy! Od dzisiaj do końca dnia we czwartek (22/11/2020), używając kodu OHDEER25 dostaniecie aż 25% zniżki*! Koniecznie odwiedźcie stronę DESENIO po więcej plakatowych inspiracji i pamiętajcie, aby skorzystać z mojego kodu rabatowego – życzę Wam udanych zakupów!:)

Aby ułatwić Wam sprawę – poniżej są nazwy oraz linki plakatów, które my wybraliśmy. Są świetnej jakości, mega pasują do pokoju naszej 4-latki, no i Klara jest nimi zachwycona –  to przecież najważniejsze:)

Alfabet ze zwierzakami na białym tle – Animal Alphabet Plakat

Alfabet ze zwierzakami na kolorowym tle – Alphabet Animals 1 Plakat

Cudna sarenka – Little  Deer Plakat 

Zwierzaki leśne – Forest Animals Plakat

Żyrafa z balonem – Bubblegum Giraffe Plakat

Mapa świata ze zwierzakami (ciągle nie możemy się zdecydować, gdzie go zawiesić:)) – World Map Animals Plakat

*Z wyłączeniem ramek i plakatów z kategorii Handpicked/ Personalizowane

pokoj dla 4 latki

pokoj dla 4 latki

pokoj dla 4 latki

pokoj dla 4 latki

pokoj dla 4 latki

pokoj dla 4 latki

pokoj dla 4 latki

pokoj dla 4 latki

pokoj dla 4 latki

pokoj dla 4 latki

pokoj dla 4 latki


Partnerem tego wpisu jest marka DESENIO.