Nauka języka angielskiego poprzez zabawę? To możliwe!

nauka jezyka angielskiego

Często pytacie mnie jak wspomagamy naukę języka angielskiego u dziewczynek, co robimy, żeby im ją ułatwić i czy znam jakieś cud-sposoby na to, aby zachęcić maluchy do nauki. Dziś zdradzę Wam więc kilka moich tajemnic:) Jak wiecie, mamy znacznie ułatwioną sytuację, bo Milla chodzi do angielskiej szkoły, a Klara do angielskiego przedszkola. Nie zmienia to jednak faktu, że jak na razie angielski jest ich drugim językiem (jeszcze), więc staramy się je wspierać w jego nauce jak tylko możemy. Odkąd dziewczynki były malutkie mieliśmy z Szymonem jedną główną zasadę: dobra zabawa, bez zmuszania. Uważam, że nauka angielskiego, oraz innych języków obcych powinna zaczynać się u dzieci wcześnie, bo są one wtedy najbardziej chłonne na wiedzę. Ale nie może być to nauka przy książkach i słowniku, bo dziecko szybko się znudzi i zniechęci. Jako rodzice odgrywamy tutaj kluczową rolę – odpowiednio zachęcając dzieci do zabaw z językiem angielskim możemy wzbudzić w nich ciekawość i pasję – a to już połowa sukcesu:) Poniżej przedstawiam Wam nasze sposoby na ciekawe zabawy wspomagające naukę języka angielskiego. Are you ready…?:)

nauka jezyka angielskiego przez zabawe

nauka jezyka angielskiego przez zabawe

nauka jezyka angielskiego przez zabawe

nauka jezyka angielskiego przez zabawe

nauka jezyka angielskiego przez zabawe


Nauka języka angielskiego poprzez zabawę ? To możliwe!


PIOSENKI I WIERSZYKI

Piosenki, wierszyki i rymowanki w języku angielskim to jeden z lepszych i najłatwiejszych sposobów na naukę tego języka przez małe dzieciaki. Fajnie sprawdza się zabawa z użyciem części ciała i z prostymi ćwiczeniami jak na przykład podskoki, zamykanie oczu, dotykanie nosa, uszu, itp. W internecie jest masa językowych pomocy naukowych w tej właśnie postaci, więc grzechem byłoby z nich nie skorzystać. U nas królują składanki Mother Goose Club oraz kanał Pinkfong na You Tubie.

BAJKI PO ANGIELSKU

Kojarzycie ile zwrotów i wyrażeń po angielsku sami nauczyliście się oglądając amerykańskie i brytyjskie filmy i seriale? No właśnie – dzieci mają podobnie:) Jakieś 90% bajek, które oglądają nasze dziewczynki są w języku angielskim. Dzięki temu oswajają się one z językiem, a przyswajanie nowych słówek i wyrażeń to tylko kwestia czasu. Zachęcam więc Was do oglądania bajek po angielsku i nie bójcie się, że Wasze pociechy czegoś nie zrozumieją – dzieci są mądrzejsze niż nam się wszystkim wydaje!

ROZMOWY I KONTAKT Z JĘZYKIEM

Pomyślicie pewnie – mądrala, która mieszka w Anglii i język angielski ma wszędzie na co dzień. Ale prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach wcale nie trudno o kontakt z językiem obcym. Podróże są oczywiście najlepszą okazją żeby namawiać dzieciaki do rozmawiania po angielsku – chcesz kupić sobie tę zabawkę? To poproś o niego sam/sama. Zachęcajmy dzieci do gadania i zróbmy wszystko żeby się nie wstydziły i nie miały bariery językowej. Zapewniam Was, że absolutnie żaden Anglik nie zaśmieje się z tego jak ktoś mówi po angielsku – będą się raczej starać pomóc, a jeśli czegoś nie zrozumieją to poproszą o powtórzenie. Pytający o drogę lub godzinę obcokrajowiec? Zachęć dziecko do rozmowy, niech szlifuje angielski gdzie tylko się da:)

MAGICZNY DŁUGOPIS TING

Świetnie sprawdzają się również zabawki, które po dotknięciu danego elementu wymawiają jego nazwę w języku obcym, co pozwala dzieciakom o wiele szybciej zapamiętać zarówno znaczenie, jak i poprawną wymowę danych słówek. Naszym odkryciem ostatnich czasów jest Mówiący długopis TING, czyli unikalne połączenie tradycyjnej książki z technologią. Taka opcja wzbudza u dzieci ciekawość tego, co znajduje się na konkretnej stronie i co jest tam napisane, dzięki czemu łatwiej zapamiętują dane zwroty i wyrazy. Zawarte w długopisie piosenki, dźwięki, rymowanki i rebusy sprawiają, że czytanie książki jest jeszcze lepszą zabawą, a naukę języka angielskiego Wasze dzieciaki dostają w gratisie;)

Z dźwiękowym długopisem TING wszystkie zagadki na spostrzegawczość i quizy pójdą jak z płatka, a nauka i ćwiczenie czytania staną się dla Waszych pociech czystą przyjemnością. Wiem co mówię – Milla jest w TINGu zakochana! Zabawy książką zeszytem ćwiczeń ‚What a day!’ są u nas na porządku dziennym:) Dzięki efektom dźwiękowym, które są spójne z treścią danej historyjki, TING pokazuje jak właściwie używać słowa i wyrażenia. Dzięki temu Milla może aktywnie uczestniczyć w przeżywaniu przygód z bohaterami książeczki, a odpowiadając na pytania i powtarzając zwroty utrwala sobie wiedzę i uczy się nowych rzeczy.

Jak to działa? Wystarczy przyłożyć mówiący długopis do stron książeczki, aby zacząć odkrywać zupełnie nowy wymiar czytania i zabawy. Długopis ten jest wyposażony w sensor, który nie tylko odczytuje tekst, ale i uzupełnia go o ciekawe dialogi, czy piosenki. Czyta, opowiada, wydaje dźwięki i poprzez zabawę uczy języka angielskiego – czego chcieć więcej? Dzięki TINGowi wspólne czytanie książek z dzieckiem jest ciekawsze, a maluchy chętniej wybierają taki rodzaj rozrywki. Super zabawa i dużo nauki – 2w1! Tak zwana sytuacja win-win:)

 

 

nauka jezyka angielskiego przez zabawe

nauka jezyka angielskiego przez zabawe

nauka jezyka angielskiego przez zabawe

nauka jezyka angielskiego przez zabawe

TING może być również używany podczas zabawy z Flashcards – Empik ma obecnie w swojej ofercie dwa rodzaje: Flashcards Animals oraz Flashcards – Things I like. Są to zestawy 24 dwustronnych kart do zabawy w czasie której dziecko rozpoznaje i zapamiętuje wyrazy w języku angielskim. Używając długopisu TING, podobnie jak w przypadku książeczek, utrwala prawidłową wymowę słów i zwrotów. Zakres słownictwa w pierwszym zestawie to zwierzątka z parku, farmy oraz morskie, w drugim natomiast są to zabawki, owoce i meble. Zabawa i nauka angielskiego gwarantowane przez długie godziny:)

nauka jezyka angielskiego przez zabawe

nauka jezyka angielskiego przez zabawe

nauka jezyka angielskiego przez zabawe

nauka jezyka angielskiego przez zabawe

nauka jezyka angielskiego przez zabawe

nauka jezyka angielskiego przez zabawe

nauka jezyka angielskiego przez zabawe

nauka jezyka angielskiego przez zabawe


Wpis powstał we współpracy z marką Empik.