Najlepszy prezent dla dziecka

prezent dla dziecka

1 czerwca to dla mnie od dwóch lat jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku! Bez lodów, wygłupów na placu zabaw i rodzinnego spaceru absolutnie się nie liczy! Podwójne celebrowanie wspólnego czasu, podwójnie mocne przytulasy i śmiechy, zdwojona bliskość i radość – to jest w Dniu Dziecka najpiękniejsze! Może zabrzmi to trochę samolubnie, ale oprócz dnia Milli jest to również święto dla mnie, w którym jeszcze mocniej doceniam, że JĄ mam, że mogę kochać i  wychowywać. Nie obejdzie się bez drobnych upominków i dupereli, bo radość w jej oczkach na widok kolorowanki czy kompletu kredek jest nie do opisania, ale z rzeczami materialnymi staramy się nie przesadzać (pisałam już kiedyś o tym TUTAJ).

prezent dla dziecka

prezent dla dziecka

Najważniejsza jest bliskość i poczucie wyjątkowości, jakie możemy dać naszemu maluchowi. Ale Milla w tym roku dostanie od nas też coś innego, taki najpiękniejszy prezent dla dziecka, jaki tylko można sobie wymarzyć. Wprawdzie nie dostanie go na Dzień Dziecka, tylko bliżej Świąt Bożego Narodzenia, ale to właśnie dziś chciałam się z Tobą podzielić tą wyjątkową wiadomością!

Tydzień temu spakowaliśmy samochód (ledwo domykał się bagażnik) i wybraliśmy się do pięknego, trochę tajemniczego ogrodu. Milla grała w piłkę z tatą, a ja w pocie czoła przygotowywałam scenerię do mini sesji zdjęciowej. I choć kilka rzeczy które sobie wcześniej zaplanowałam mi nie wyszły, to i tak uważam, że są to jedne z najpiękniejszych zdjęć jakie zrobiłam Milce! Nie technicznie, ale wizualnie i pod względem tego, co chcieliśmy nimi przekazać. Milla na godzinkę mogła wcielić się w rolę starszej siostry – opiekunki, i na lali zademonstrować jakie to ciężkie zadanie. Karmienie, usypianie, zabawa czy pranie to kawał ciężkiej roboty dla takiego szkraba! I choć oczywiście te obowiązki nie będą na niej spoczywały (poza zabawą!) to cudownie było popatrzeć na to zaangażowanie i skupienie. Poza tym taka sesja to cudowna pamiątka i fajny sposób na przekazaniu światu informacji, że JESTEM W CIĄŻY!

Mieć siostrę czy brata to mieć kogoś, kto zna nas od podszewki i jest w naszym życiu już na zawsze, nawet jeśli mieszka na drugim końcu świata lub gdy widzimy się z nim jedynie od święta. Dlatego jeżeli ktokolwiek zapytałby mnie jaki jest najpiękniejszy prezent dla dziecka, bez względu na okazję, bez wahania odpowiedziałabym, że rodzeństwo! A wiem co mówię – sama mam trzech braci! Już nie możemy się doczekać aż Milla wcieli się w rolę starszej siostrzyczki!

prezent dla dziecka

prezent dla dziecka

prezent dla dziecka

prezent dla dziecka

prezent dla dziecka

prezent dla dziecka

prezent dla dziecka

prezent dla dziecka

prezent dla dziecka

prezent dla dziecka