Lista Moich wielkanocnych MUST HAVES

Dlaczego piszę o Wielkanocy już teraz chociaż jest dopiero połowa lutego? Po pierwsze bardzo chciałam wziąć udział w projekcie Karoliny z bloga ŻYJ KOCHAJ TWÓRZ (termin był tylko do dziś), a po drugie niedługo wyjeżdżamy na trzy tygodnie, potem będą 1-wsze urodziny Milli i zwyczajnie nie będę miała czasu na przygotowanie żadnych inspiracji wielkanocnych.

Od mojego przyjazdu do Anglii ponad 9 lat temu, na Wielkanoc w Polsce byłam tylko raz, w 2006 roku. Miałam więc trochę czasu na ‚złapanie’ kilku angielskich tradycji, które wprowadziłam w swoje świetowanie. Bardzo lubię to Święto, które zawsze kojarzy mi się z wiosną, słońcem i trochę z takim nowym startem. Oto kilka rzeczy (oczywiście poza święconką, Lanym Poniedziałkiem czy też makowcem), bez których nie wyobrażam sobie Wielkanocy.

1. WANILIOWY SERNIK

Wielkanoc bez sernika się nie liczy! My zdecydowanie bardziej lubimy wersję angielską – sernik z serka mascarpone. Ten na zdjęciu jest dodatkowo z musem z malin i jagód! Palce lizać!

IMG_7539

IMG_7531

2.ŚWIEŻE KWIATY I BAZIE

Nie ma nic lepszego niż zapach świeżych kwiatów w całym domu. Najbardziej wielkanocne są chyba tulipany i żonkile. Bazie to też absolutny ‚obowiązek’ na wielkanocnym stole.

IMG_7359

IMG_7353

3. HOT CROSS BUNS

Hot Cross Buns to angielski przysmak, coś czego musicie koniecznie spróbować będąc w UK. Te delikatne cynamonowe bułeczki z rodzynkami są pyszne szczególnie na ciepło, z dodatkiem dżemu lub masła. Polecam!

IMG_7372

4. MUFFINKI Á LA GNIAZDKA

Zawsze piekę zwykłe muffinki o smaku waniliowym, a wierzch smaruję czekoladą i układam mini jajeczka wielkanocne. Wygląda super, a smakuje jeszcze lepiej!

IMG_7557

IMG_7566

5. KOSZYCZEK I SZUKANIE SKARBÓW

To bardzo popularne w Anglii ‚Egg Hunt’. Rodzice chowają jajka (przeważnie czekoladowe) po całym domu i ogrodzie a zadaniem dzieci jest znalezienie ich wszystkich. Nigdy wcześniej tego nie robiłam, ale od kiedy mamy Millę na pewno zaczniemy! Jak narazie ona jest na to jeszcze za malutka, ale już w tym roku schowam kilka czekoladowych baranków i kurczaczków i będziemy je wyszukiwać do naszego koszyczka – na pewno jej się to spodoba:-)

IMG_7574

IMG_7571