BiaŁa kuchnia – wstępny projekt naszego królestwa

biala kuchnia projekt

Biała kuchnia była moim marzeniem odkąd tylko pamiętam! Kiedy kupiliśmy obecne mieszkanie wszystko w nim było zupełnie nowe, a my wiedząc, że będzie to nasze lokum tylko na kilka lat, postanowiliśmy nie inwestować niepotrzebnie pieniędzy, więc musiałam pokochać to jasno-kremowe wnętrze, takie jakim było. Zmiany, które tu wprowadziliśmy były raczej kosmetyczne: położyliśmy białe płytki z czarnymi fugami, srebrne uchwyty szafek zastąpiliśmy czarnymi, a główną ścianę zaakcentowaliśmy… czarną farbą tablicową! Dlatego teraz cieszę się podwójnie, że wreszcie jest okazja aby dać upust moim fantazjom i marzeniom, a biała kuchnia w nowym domu będzie pierwszym pomieszczeniem, za którego remont się zabierzemy!

Kilka dni temu, wspólnie z architektem wnętrz ze sklepu, wstępnie zaprojektowaliśmy naszą przyszłą kuchnię i chyba dopiero wtedy tak naprawdę poczułam, że przeprowadzka już tuż tuż! Oczywiście, dla mnie najważniejszy był wygląd wnętrza… wiem, wiem – typowa ze mnie blondynka haha! Ale na szczęście mój ukochany mąż mocno stąpa po Ziemi i to on czuwał nad tym, aby kuchnia była również funkcjonalna i praktyczna w codziennym jej użytkowaniu. To właśnie Szymon u nas najczęściej gotuje (ja też potrafię, żeby nie było:) ) i to on dokładnie dyrygował co i gdzie ma się znaleźć.

biala kuchnia

Biała kuchnia – wstępny projekt


Kuchnia nie jest wprawdzie ogromna, bo ma zaledwie 9m2, ale jest w kształcie kwadratu, co nam się bardzo podoba. Jest w niej ogromne okno, które nie dość, że daje dużo dziennego światła, to sprawia też, że mamy super widok na cały ogród. Sporym minusem są znajdujące się tutaj drzwi do garażu, co trochę deorganizuje cały układ i sprawia, że… niestety musimy zapomnieć o stole! Aleee… tuż obok będzie jadalnia, więc nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło… nie mam zamiaru chudnąć z powodu braku stołu:)) Główny blat zaczyna się na ścianie z oknem, jest w kształcie litery L i składa się głównie z szafek dolnych. Czarny (lub szary?) zlew znajduje się na środku okna, pod nim będzie zmywarka i mnóstwo szafek na talerze, kuchenne gadżety i naczynia. Po prawej stronie będzie gazowa kuchenka, a pod nią szuflady na sztućce oraz garnki. Na ścianie nad kuchenką zawisną: mikrofalówka, szafka na szklanki, wąska szafka na przyprawy, oraz spory okap (bardzo zależało nam na funkcjonalnośći i tym żeby ‚wciągał’ on jak najmocniej, bo gotujemy bardzo często).

biala kuchnia

biala kuchnia

Na ścianie naprzeciwko okna stanie spory, jednolity ‚segment’, a w nim zabudowana lodówka, dwa piekarniki i wysuwana szafka cargo – na wszystkie sosy, butelki, makarony, itp. Nad i pod piekarnikami będą dodatkowe szafki – także jeśli chodzi o funkcjonalność i ‚pakowność’ naszej ukochanej białej kuchni to chyba dajemy radę, nie?

biala kuchnia

biala kuchnia

Biała kuchnia – detale wykończenia


Teraz kilka słów o detalach… Jeśli ma być biała kuchnia, to będą oczywiście białe fronty szafek… proste, nie?:))) Wszystkie sprzęty są w zabudowie, aby wizualnie wyglądało to jak najlepiej. Początkowo myśleliśmy o jasnym blacie, ale architekt doradziła nam drewniany (imitujący drewno), żeby wnętrze nie było zbyt jednolite. Dosyć mocnym akcentem będą czarna gazowa kuchenka i czarny zlew. Bateria w zlewie ma współgrać z uchwytami przy szafkach, nad płytkami na ścianę nadal się zastanawiamy (to znaczy będą na bank, ale nie wiemy jeszcze czy takie zwykłe białe, czy może pójść w coś bardziej oryginalnego? HELP!), a na podłodze pojawią się szare płytki z cudnym i dosyć mocnym wzorem!

biala kuchnia

biala kuchnia


Teraz wielka prośba do Was… co byście w tym projekcie zmienili lub ulepszyli?! Czekamy na wszelkie wskazówki, rady i komentarze! Ani ja, ani Szymon nigdy wcześniej nie robiliśmy generalnego remontu, ani nie projektowaliśmy kuchni, więc wszystkie podpowiedzi będą dla nas mega cenne! Jesteśmy otwarci na krytykę, wszystko weźmiemy na klatę i obiecujemy się nie obrażać haha. Może Wam przychodzi do głowy jakieś rozwiązanie żeby wcisnąć gdzieś chociaż malutki stolik, lub sprawić aby kuchnia była jeszcze bardziej ergonomicznie zaprojektowana? Jeśli chodzi o szczegóły to: czarny czy szary zlew, ciemniejszy czy jaśniejszy blat, uchwyty do szafek takie jak w projekcie, czy może jakieś bardziej wyczesane?:) Czekamy na Waszą pomoc <3