Angielskie książeczki dla dzieci, czyli biblioteczka Milli

angielskie ksiazeczki dla dzieci

Dosyć często pytacie mnie o angielskie książeczki dla dzieci z naszej biblioteczki, więc proszę bardzo – już spieszę z odpowiedziami. Zacznę od tego, że czytanie to jedno z naszych ulubionych wspólnych zajęć – oczywiście czytamy my z Szymonem, Milla słucha i rozporządza, która książeczka ma być następna. Patrząc na jej ciekawość i fascynację, już nie mogę się doczekać aż zacznie czytać samodzielnie. Coś czuję, że sprzeczki pod tytułem  ‚odkładaj już tę książkę i idź wreszcie spać’ będą u nas na porządku dziennym (a raczej nocnym).

Dziś pokażę Wam te najjjjjukochańsze angielskie książeczki Mili, a jeśli wpis się spodoba, to na pewno zrobię drugą, a może nawet i trzecią część. Czytanki te świetnie sprawdzą się w nauce języka angielskiego dla Waszych dzieci, oraz pomogą rozwinąć nie tylko słownictwo ale i wyobraźnię. Większość z nich wymaga pomocy rodzica, ale jest kilka egzemplarzy, po które Milla często sięga sama, bez naszej ingerencji:)

Uprzedzając Wasze pytania – według mnie, żeby pomóc dzieciom w czytaniu tych angielskich książeczek, powinniście znać ten język na poziomie średnio-zaawansowanym. Raczej nie ma w nich żadnych trudnych zagadnień ani skomplikowanych zdań, a w razie trudniejszych słówek, można przecież zajrzeć do słownika. W sumie to podwójna korzyść – nauka jeżyka angielskiego dla dzieci i dla rodziców.

angielskie ksiazeczki dla dzieci

angielskie ksiazeczki dla dzieci

angielskie książeczki po angielsku

angielskie ksiazeczki dla dzieci


ANGIELSKIE KSIĄŻECZKI DLA DZIECI – ULUBIONE CZYTANKI MILLI


1. A Guide to Sisters, Paula Metcalf

Ta kreatywna angielska książeczka w dowcipny sposób przedstawia charakterystyczny świat sióstr. Moment narodzin, siostrzane sprzeczki i kłótnie, ale też wielka więź – czyli wszystko to, co jest u nas jak najbardziej na czasie.

angielskie ksiazeczki po angielsku

ksiazeczki po angielsku dla dzieci

ksiazki dla dzieci po angielsku

2. There’s a tiger in the garden, Lizzy Stewart

Angielska książeczka z przepięknymi ilustracjami, która niezwykle rozwija wyobraźnię dzieciaków. Kiedy dziewczynka o imieniu Nora bardzo się nudzi, babcia proponuje jej zabawę w ogrodzie, gdzie podobno widziała… tygrysa!

angielskie ksiazeczki dla dzieci

3. I can only draw worms, Will Mabbitt

Wydaje Wam się, że robaki są nudne? Nic bardziej mylnego! Ta książeczka nie dość, że jest zabawna, to z pewnością zmusi Wasze dzieci do myślenia.

angielskie ksiazeczki dla dzieci

ksiazeczki po angielsku dla dzieci

4. The Journey, Francesca Sanna

Kolejna angielska książeczka z cudnymi ilustracjami! Została ona napisana na podstawie autentycznych historii o emigracji – kilka historii zebranych w jednym miejscu. Mama z dwójką dzieci wybierają się w podróż pełną strachu przed nieznanym, ale też wielkich nadziei.

angielskie ksiazeczki dla dzieci

5. Alfie gets in first oraz Alfie’s Feet, Shirley Hughes

To dwie z serii dziesięciu książeczek o chłopcu o imieniu Alfie. Zabawne historyjki z udziałem chłopca, jego rodziców i młodszej siostry Annie Rose. Już nie mogę się doczekać, aż przeczytamy kolejne części przygód Alfiego.

angielskie ksiazeczki dla dzieci

6. Elmer and the Rainbow, David McKee

Elmer i inne słonie czekają aż skończy się burza, aby ujrzeć piękna tęczę. Jednak staje się coś dziwnego i tęcza traci wszystkie kolory…

angielskie ksiazki dla dzieci

7. Mr Tweed’s Busy Day, Jim Stoten

Super książeczka w stylu ‚Gdzie jest Wally?’, dzięki której Twoje dziecko przepadnie na dobre pół godziny! Świetnie rozwija wyobraźnię i pomoże w nauce nowych słówek po angielsku.

angielskie ksiazeczki dla dzieci

8. The day the crayons came home, Drew Daywalt

Pewnego dnia, chłopiec o imieniu Duncan, dostaje zestaw pocztówek od swoich… kredek, które są rozproszone po całym świecie. Książka z oryginalnymi ilustracjami, która dowodzi, że kredki też mają uczucia.

ksiazeczki dla dzieci po angielsku

angielskie ksiazki dla dzieci

9. Rabbityness, Jo Empson

Pewnego dnia główny bohater Królik nagle znika, opuszczając swych niepocieszonych przyjaciół. Jak się później okazuje, zostawił im drobne prezenty – po to, aby odkryli jakie drzemią w nich talenty.

ksiazeczki po angielsku dla dzieci

10. The Koala who could, Rachel Bright

Czytanka pokazująca dzieciom, że nie należy bać się zmian. Koala Kevin, pomimo strachu i wielkiej niepewności, podejmuje decyzję o spore zmianie, i wychodzi mu to na dobre.

angielskie ksiazeczki dla dzieci


I jak? Czy te angielskie książeczki dla dzieci spodobały się Wam choć trochę? A może  Wy znacie jakieś totalne hity i chętnie się nimi podzielicie? Dajcie znać proszę!