9 rzeczy, które musisz zrobić zanim zostaniesz rodzicem

zanim zostaniesz rodzicem

Wielkimi krokami zbliżamy się do upragnionego finału, więc powoli zaczynam organizować wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy – przebieram i szykuję ubranka, przygotowuję torbę do szpitala dla siebie i dla Maleństwa, ogarniam kącik z łóżeczkiem w naszej sypialni, itd. Choć każdy bardziej doświadczony ode mnie rodzic mnie ostrzegał, dopiero teraz wiem o co chodzi z tym, że przy drugim i kolejnym dziecku o wiele bardziej wrzucasz na luz z takimi czynnościami. Nie spinasz się za bardzo, mniej więcej już wiesz co będzie najpotrzebniejsze, a co możesz sobie darować. Przypomniało mi się doskonale, jak ponad 2 lata temu, w oczekiwaniu na Milę, działaliśmy trochę jak w popłochu – nie wiedzieliśmy co tak naprawdę nam się przyda, a czym nie warto zawracać sobie głowy. Naczytałam się jakichś poradników, które radziły zaopatrzyć się dosłownie we WSZYSTKO i tak kupiliśmy mnóstwo zbędnych gadżetów, które potem trzeba było sprzedawać albo oddawać do sklepów, a kilka jak się potem okazało potrzebnych rzeczy niestety pominęliśmy. Jaki z tego morał? Poradniki kłamią!:) Już niedługo przygotuję wpis o wyprawce dla noworodka, a dziś będzie na wesoło! Przygotowałam taki mini-poradnik dla przyszłych mam i tatusiów, ale jestem pewna, że wszyscy JUŻ  – rodzice się ze mną zgodzą w 100%, i czytając moje zestawienie będą na zmianę kiwać twierdząco głową i uśmiechać się pod nosem! Przy ostatnim punkcie….. westchną głośno ze łzami w oczach:) Oto 10 rzeczy, które koniecznie musisz zrobić zanim zostaniesz rodzicem!3. Dorób u ślusarza po dwa dodatkowe komplety wszystkich najważnniejszych kluczy w Twoim gospodarstwie domowym:) Te do mieszkania, samochodu, garażu… zaufaj mi, nie pożałujesz! My swoje raz znaleźliśmy w śmietniku, raz w tylnej szparze kanapy… nie muszę chyba dodawać, że potrzebowaliśmy ich wtedy ‚na teraz’ a poszukiwania zajęły sporo czasu?

4. Pamiętaj żeby zawsze mieć ‚na stanie’ dużą butelkę odplamiacza – będziesz go używać częściej niż zwykłego proszku do prania. Będziesz zaskoczona jak wiele plam Twoje dziecko potrafi stworzyć podczas najprostszych nawet czynności i nie zdziw się jeśli po jakimś czasie Ty i Twój odplamiacz zostaniecie najlepszymi kumplami:-)))

5. Wszystkie ładne i wyjściowe ubrania schowaj na dno szafy. Twój niemowlak często będzie traktował Cię jak… chusteczkę higieniczną lub ścierkę! Wszystkie mazie, płyny i inne takie zawsze będą lądowały na Twoim AŁTFICIE, więc sama przyznasz, że nie warto marnować tej białej bluzeczki z Zary, na którą ‚przed dzieckiem’ wydałaś pół swojej wypłaty?

6. Zrób spore zapasy słodyczy i zawsze noś je ze sobą, w torebce. Nawet nie wiesz jak bardzo mogą Ci pomóc podczas kryzysowych i ‚głośnych’ sytuacji… szczególnie kiedy Twoje dziecko ma jakieś 2 latka. Wiem, że cukier to #samozło, ale czasami nie da się inaczej…

7. Pochowaj wszystkie niezmywalne markery, plastelinę, farby… ogólnie rzecz biorąc – rzeczy, którymi można bezpowrotnie zniszczyć mieszkanie. To prawie pewne, że Twój maluch prędzej czy później się do nich dorwie (kiedy nie będzie w zasięgu Twojego wzroku) a wtedy… konieczność remontu będzie gwarantowana!

8. Kup sobie trwałą obudowę na telefon – taką z prawdziwego zdarzenia – nie żałuj na to kasy! Nawet jeśli nie będziesz pozwalać dziecku używać telefonów i tabletów do 18ego roku życia… ono i tak kiedyś dorwie się do Twojego sprzętu, a podczas ucieczki przed Tobą sprzęt ten może ‚całkiem przypadkiem’ wylądować na twardej podłodze. Nikt chyba nie lubi używać sprzętu ze stłuczonym ekranem?

9. Wyśpij się.


Do wszystkich przyszłych rodziców – te rady są na serio:))) Do wszystkich obecnych rodziców – ta lista rzeczy, które musisz zrobić zanim zostaniesz rodzicem jest taka prawdziwaaaaa, cooooo nieeeeee?:)


Spodobał Ci się ten wpis? Zapraszam do przeczytania innych ciekawych artykułów:

7 rzeczy, do których ciężko się przyznać każdej mamie…

ChciaŁabym być taka jak ona…

Poród w Anglii – czyli jak to się robi na Wyspach